červen 23, 2015

Proč začít s Doubleclickem

doubleclick

Doubleclick toho umí opravdu hodně, zde je pár bodů, které jsou podle nás ryze praktické a v českém prostředí hezky použitelné. Berte to prosím pouze jakou malý výtah konkrétních bodů.

  • Cílení dle klíčových slov – tohle je opravdu velká síla Doubleclicku oproti jiným DSP. Ostatně, kdo jiný by toto měl umět lépe než Google.
  • Cílení na pouze „viditelné“ plochy jak uvedl sám Google, většina reklamních ploch není „viditelných“, tak proč na nich inzerovat? Bohužel u většiny ploch nevíte jaká je jejich viditelnost, a i kdyby jste věděli, tak představa, že nastavujete tyto pravidla ručně, je děsivá. Ale přesně tohle Doubleclick umí – Google prostě vede dlouhodobou statistiku viditelnosti ploch a inzerent si může nastavit například, že chce inzerovat pouze na plochách, kde je tato viditelnost nad 30%.
  • Zdarma data Google – v rámci základního poplatku za využití platformy už máte v ceně využití některých dat, které o nás Google ví. Hlavní, co využije asi většina, jsou informace o pohlaví a věku. Ale cílit můžete i mnohem detailněji například na „Home Decor Enthusiasts“.
  • Ohromné množství 3rd party dat – Doubleclick je napojen na mnoho poskytovatelů dat třetích stran. Samozřejmě je zde jeho síla mnohem větší v zahraničí, ale i v rámci ČR už máme k dispozici celkem velké množství dat.
  • Propojení na ostatní Google nástroje – jistě oceníte, pokud již v AdWords máte nasbírány remarketingové seznamy. Stejně tak napojení na Google merchant center a tvorba dynamického retargetingu je vysloveně užitečná. Bohužel napojení na data z Google Analytics Doubleclick umí také, ale pouze pokud máte Google Analytics Premium.

Doubleclick toho umí mnohem více, ale určitě se k dalším funkcím ještě v budoucnu vrátíme.

Nezařazené # ,
Share: / / /

NAPIŠTE NÁM

ProgSol, Programmatic Solution, s.r.o.
Karla Engliše 3201/6
Praha 5, 150 00

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva (vyžadováno)

Progsol newsletter
Odběr nových článků a zajímavostí na témaProgrammatic